Καλαμάτα Διαγόρας 2-1: Η νίκη δεν ήταν αρκετή…

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Ο κόσμος παρών, αλλά δεν ήταν αρκετό για την άνοδο. Με ψυχή ο Διαγόρας. Άτολμη η Καλαμάτα.

Ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς φάσεις, με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου στο 47′, ελπίδες για την Καλαμάτα, αφού ισοφάρισε το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα έφερε το γκολ του Γιόνδη.

Στο επόμενο λεπτό, στο 48′, ο ίδιος παίκτης δέχθηκε κόκκινη κάρτα, όπου εξάντλησε την αυστηρότητά του ο διαιτητής, μετά από υπόδειξη του τέταρτου.

Στο 53′ γκολ του Λαθύρη ακύρωσε ο διαιτητής. Στην παράταση φάνηκε η κούραση των παικτών καθώς η ομάδα έπαιζε με δέκα παίκτες και στο 110′ με απευθείας φάουλ του Μπουρλάκη έγινε το 1-1. Εκεί χάθηκαν οι ελπίδες ανόδου.

Δεν έφθανε αυτό και στο 119′ δέχθηκε κόκκινη κάρτα ο Ρονι Κάρλος και η Καλαμάτα συνέχισε με εννέα παίκτες. Στο επόμενο λεπτό, στο 120′, έκανε το 2-1 ο Μάρκοβιτς, αλλά δεν υπήρχε χρόνος για κάτι περισσότερο.

Στη συνέντευξη τύπου, ο χρηματοδότης της Καλαμάτας, Αγαθοκλής Χριστόπουλος, δήλωσε ότι αποχωρεί από την ομάδα.

Για περισσότερες λεπτομέρειες και σχολιασμό των τεκταινομένων του αγώνα, μπορείτε να ακούσετε την εκπομπή “Τρίτο Ημίχρονο” με τον Γιάννη Μπότη, στο ραδιοφωνικό σταθμό, Παλμό FM στους 90,5, την Παρασκευή 17 Μαϊου και ώρα 4 το απόγευμα.