Στα πλαίσια του εορτασμού του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου την Παρασκευή το μεσημέρι 24 Μαρτίου στον Ιερό Ναό Παμμεγίστων Ταξιαρχών Εύας εψάλει ιερά Παράκληση στην Υπεραγία Θεοτόκο και στην συνέχεια ακολούθησε η λιτάνευση της Εικόνας προς το Εξωκλήσι της Ευαγγελιστρίας όπου έγινε ο Πανηγυρικός Εσπερινός μετ’ αρτοκλασίας.
Μετά το πέρας του εσπερινού ακολούθησε η Ακολουθία των Δ’ Χαιρετισμών της Θεοτόκου.
![](https://scontent.fath3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/17467795_1886087541675397_2105794440_n.jpg?oh=6c982156ba2c291170ddc15485c4a447&oe=58D7F2FA)
![](https://scontent.fath3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/17496205_1886087811675370_359843877_n.jpg?oh=b2e7081864c4d0836025235d5209bc76&oe=58D7DB13)