Πάμισος – Καλαμάτα 0-2

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Η Καλαμάτα πήρε την εκτός έδρας νίκη με 2-0 κόντρα στον Πάμισο, στο μεσσηνιακό ντέρμπι, το οποίο χθες είχε διακοπεί χθες στο 22ο λεπτό λόγω της κακοκαιρίας και ολοκληρώθηκε σήμερα.

Λίγα λεπτά μετά την επανεκκίνηση, στο 25′, η Καλαμάτα πήρε προβάδισμα χάρη σε τέρμα του Μίνγκα, ο οποίος ήταν στη σωστή θέση για να σκοράρει έπειτα από απόκρουση του Καπατσώρη σε πλασέ του Πινδώνη. Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμάτα πίεσε και για δεύτερο γκολ, το οποίο τελικά βρήκε στο 84′. Ο Μαρτίνες με δυνατό σουτ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι, όμως στη συνέχεια η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Μάραντου και κατέληξε στα δίχτυα του Καπατσώρη. Το 2-0 ήταν και το τελικό σκορ.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Καπατσώρης, Αριστομενόπουλος, Ρούτσης (23′ Μάραντος), Φιλόπουλος, Κατσιβαρδέας, Μωράκης, Βλάχος, Ρήγας, Νινιός (89′ Μουλαβασίλης), Ηλιόπουλος, Παπαδόπουλος (73′ Χαρλέπας)

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κασωτάκης, Τσόπελας (94′ Τάμπας), Ψάνης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Ζαχαρόπουλος, Φουάσης (91′ Ζελέκου), Πινδώνης, Μάρκοβιτς, Μίνγκας (73′ Λαθύρης), Μαστραντωνάκης (61′ Μαρτίνες)